Sign in to follow this  
Derince_Li

Troid Bozukluğunun Saçlardaki Etkisi

Recommended Posts

Saç hücrelerinin hassas hücreler olması nedeniyle, bedende meydana gelen hastalıklar, alınan ilaçlar ve hormonel değişikliklerden etkilenmesi olağandır.

Troid salgılarında meydana gelen dengesizlik neticesinde saçlarda cansızlık ve dökülmeler görülür. Troid bezinin çalışmasındaki bozukluklar, saç derisinde aşırı terlemeye ve böylece bakteri üretiminin fazlalaşmasına neden olurlar. Saç kökleri sağlıksız kalarak zayıflar ve böylece saç dökülmeleri meydana gelir.

Tedavi süresince alınan ilaçlar, geçirilen iyileşme süresi ve hastanın olumlu bakış açısı ile saçlar eski canlılığına kavuşur.

Saçlar, tıpkı hormonlarımız gibi duygusal devinimlerden etkilenen, son derece hassas ypaılara sahiptir. Canlı ve sağlıklı saçlar için öncelikle doğru bakımlar ve sağlık önlemleri almalı, sonrasında ise psikolojinin uygun düzeylerde seyretmesine olanak sağlamalıdır.

Saç dökülmesinin nedenler çok iyi algılanmalı ve ona göre hareket etmelidir. Saç dökülmelerine troid bezinde olan çalışma bozukluklarının neden olmasında, alınan ilaçlar, yanlış kullanılan ve yarım bırakılan antibiyotik tedavileri de neden olabilmektedir

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest ELWAN

elbette.tiroit hormon olduğu için.

bir çok yönde etkiliyo,

paylaşım için tşkler.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this