Sumeye

Kestane İle Gelen Sağlık

Recommended Posts

Kestane ile gelen sağlık

Vitamin zenginliği sayesinde beslenmede önemli rol oynuyor.

575061_detay.jpg?1290765549

Kestanenin, içerdiği besin öğeleri ve vitamin zenginliği nedeniyle beslenme diyetlerinde önemli yer tuttuğu, birçok hastalığa iyi geldiği, ancak Türkiye’de yeterince tüketilmediği açıklandı

KESTANE:
Besleyici
ve kalori değeri yüksek bir
besin
olan kestane B1, B2 ve C vitaminleri açısından oldukça zengindir. Kestanede bol miktarda yağ ve protein bulunmaktadır. Ayrıca potasyum, fosfor, magnezyum, klor, kalsiyum, demir, sodyum minerallerini de içermektedir.

Kestanenin Faydaları:
Vücuda kuvvet ve enerji verir. Cinsel gücü arttırır. Bedensel ve zihinsel yorgunluğu giderir. Hastaların iyileşmelerini hızlandırır. Kandaki kolesterol oranını düşürür. Kan dolaşımını düzenler ve hızlandırır. Varis ve basur şikâyetlerini azaltır. Karaciğere ve mideye de faydalıdır. İshali keser.

Kestane Nasıl Kullanılır?
Kestane taze olarak yenebileceği gibi haşlanarak ve kebap yapılarak da yenebilir. Ayrıca kestanenin kabuğu ve ağacını kabuk ve yaprakları da kullanılır. Kestanenin kabukları haşlanıp suyu içilirse sinirleri yatıştırır ve ateşi düşürür. Bütün bu yararları yanında kestane, yüksek tansiyon ve damar sertliği şikâyeti olanlara ve şeker hastalarına tavsiye edilmez.

HABER 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kestanenin bukadar faydalı oldugunu bilmiyodum bu haberi okuyana kadar ben hiç sevmem hiç yemem ama artık yemeye çalışacam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now