07ramazan07

Kinezyo Bantlama

Recommended Posts

Günümüzde Ağrı Tedavisinde Cerrahi Dâhil Pek Çok Yöntem Uygulanıyor.

agrilardan-kurtulmak-icin-alternatif-tedavi-2349490_6886_o.jpg

Günümüzde ağrı tedavisinde cerrahi dâhil pek çok yöntem uygulanıyor. Uzmanlara göre, bu çok çeşitlilik arasında kinezyoteyp bantlama yöntemi özel bir yere sahip.

Konya Fizikon Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Uzman Dr. Ayşe Nur Tekin, kinezyoteyp yöntemiyle ilgili bilgi verdi. İlk önce ağrı bölgesine eğitimini almış sağlık personeli tarafından özel bantlar yapıştırıldığı belirten Tekin, yöntem hakkında şu bilgileri verdi: "Hareketlerin doğru yapılması sağlanır, kan dolaşımı artar, ağrı azalır ve eklemlerde düzelme meydana gelir. Yapıştırıldıktan sonra bir haftaya kadar kalabilen bantlar, birkaç seans uygulanabilir."

Uzman Dr. Ayşe Nur Tekin, Japonya'da geliştirilen, özel bir iplikten, özel bir dokuma tekniği ile üretilen 'kinezyoteyp'in vücudun birçok yerine uygulanabildiğini ifade etti. Fizikon Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde sertifikalı fizyoterapistler tarafından uygulanan bu yöntemin boyun, bel, omuz, kol ve bacak ağrılarında ilgili kaslar üzerine uygulandığını belirten Tekin, "Vücuda herhangi bir ilaç verilmediğinden son derece güvenlidir. Çocuklara da uygulanabilen bu bantlar ileri yaş dâhil tüm yaş gruplarında güvenle kullanılabilir. Sık görülen dirsek ve topuk-ayak tabanı ağrısı çekenler de bu yöntemden faydalanabilir." diye konuştu. (C.H.A.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

güzel ve ilginç bir tedavi yöntemi...

insanlar en azından birçok yanetkisi olan ilaçları kullanmak zorunda kalıp vücutlarını zehirlemezler...bence bu tedavi yöntemi daha çok merkezde verilmeli ve yaygın laştırılmalı.. halkımızın bu tür dedavilere ilgisi azınsanmayacak kadar fazla çünkü..

bilgi ve paylaşım için teşekkürler.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teşekkürler Abicim Paylaşımın İçin....

Güzel Bir Tedavi Yöntemine Benziyor....

İlaç Kullanılmamasından Dolayı Yan Etki Olayının da Ortadan Kalkmış Olması da İyi Bişey....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now