Sign in to follow this  
Tatli Bela

Pamukkale Özellere Kucak Açtı....

Recommended Posts

Pamukkale Özellere Kucak Açtıspacer.gif

4253.jpg

Pamukkale Üniversitesi - TÖSSED işbirliği ile düzenlenen Özel Olimpiyatlar'da yarışacak sporculara Denizli halkından büyük destek.

Türkiye Özel Sporcular Derneği (TÖSSED) ve Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) tarafından ortaklaşa düzenlenen Pamukkale Üniversitesi Özel Olimpiyat Oyunları, Denizli’de kortej yürüyüşü ile başladı.

Denizli’de zihinsel ve bedensel engelli öğrencilerin katılımıyla Candoğan Parkı’ndan Delikliçınar Meydanı’na kadar yapılan kortej yürüyüşüyle başlayan Özel Olimpiyat Oyunları, belediye önündeki meydanda yapılan açılış konuşması ile devam etti.

Açılış konuşmasını yapan Denizli Belediye Başkanı Yardımcısı Osman Zolan, bu yıl ikincisini yaptıkları bu olimpiyata katkı sağlayan başta Türkiye Özel Sporcular Derneği olmak üzere üniversiteye teşekkür ederek, "Geçen sene gerçekten güzel bir olimpiyat olmuştu. Sizler ne kadar becerikli olduğunuzu ve ne kadar başarılı olduğunuzu bize açık şekilde gösterdiniz" dedi.

Zolan, sporcuların kendileri için çok özel olduğuna da dikkat çekip, "Sizler bizim göz bebeğimizsiniz. Onun için bir ülke olarak, bir şehir olarak biz yaşlılarımıza, engellilerimize ne kadar sahip çıkıyorsak, onlara ne kadar becerilerini ortaya koyma fırsatı veriyorsak o şehir, o ülke o kadar modern ve çağdaş bir ülkedir. Denizli olarak başta Denizli Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi, Pamukkale Üniversitemiz ve tüm kurumlarımız bu konuda en ince hassasiyetini göstermektedir" dedi.

PAÜ Spor Bilimleri Teknolojisi Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Emre Erol ise gazetecilere yaptığı açıklamada, futbol, basketbol, voleybol, yüzme ve atletizm dallarında gerçekleştirilecek oyunlara, başta Denizli olmak üzere İzmir, Aydın, Muğla, Isparta, Burdur ve Antalya’dan gelen 220 zihinsel engelli sporcunun katıldığını bildirdi.

Etkinliklerin Kredi ve Yurtlar Kurumu’nda devam edeceğini söyleyen Erol, 2011 yılında Türkiye Şampiyonası’na talip olduklarını ifade ederek, okullarda eğitim gören öğrencilerin müsabakalarının cumartesi günü de süreceğini kaydetti.

Konuşmalardan sonra mikrofonu kapan engelli bir öğrenci, vatandaşları yarışmalara davet etti, görevliler, öğrencinin elinden mikrofonu almakta güçlük çekti. Burdur’dan olimpiyatlara katılmak üzere gelen Oktay Erol, "Ben yüzücüyüm, yüzmek için geldim" dedi.

Burdur Özürlüler Derneği İlköğretim Okulu ve İş Okulu’ndan Beden Eğitimi Öğretmeni Serpil Doğantepe de yüzmede, atletizmde ve voleybolda oyunlara katıldıklarını belirterek, "İnşallah başarılı olacağız. Öğrencilerime sonuna kadar güveniyorum" şeklinde konuştu.

TÖSSED ve PAÜ işbirliğiyle düzenlenen, zihinsel ve bedensel engelli çocukların spor yolu ile topluma kazandırılması amaçlanan özel olimpiyatlara, engelli okulları ile iş okullarına devam eden öğrenciler katılıyor.

Bu arada, Türkiye Özel Sporcular Derneği (TÖSSED) Onursal Başkanı Dilek Sabancı’nın yurt dışında olduğu için törenlere katılamadığı bildirildi.

fft30mm1215320.jpg

Kaynak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this