Sign in to follow this  
Vatan...

Engelli Şampiyonlardan Golbol Gösterisi

Recommended Posts

1756.jpg

Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi, Türkiye Görme Engelliler Derneği ve Beykoz Postası Gazetesi işbirliği ile Beykoz Şahin Köktürk Spor Kompleksi'nde yapılan gösteri maçı 4-4 berabere bitti.

Üçer kişiden oluşan iki takım ve zilli top ile oynanan golbol maçında Dünya Şampiyonasına katılacak olan Görme Engelliler Türkiye Şampiyonu takımı gösterisini sundu.

Görme dışında engelimiz yok

Tek amaçlarının görme engellilerinin de bir şeyler yapabildiğini göstermek olduğunu söyleyen sporculardan Gamze Ceylan “Bizim görme dışında hiçbir engelimiz yok. Bizler de müzikle, sanatla, sporla uğraşabilir, kendimizi eve kapatmaktan kurtarabileceğimizi göstermek istiyoruz. Destek olan herkese teşekkür ediyoruz” diyerek diğer engelli vatandaşları etkinliklere katılmaları gerektiğini söyledi.

Golbol gösteri maçına, Beykoz Kaymakamlığına vekalet eden Çekmeköy Kaymakamı Mehmet Arslan, Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün’ün eşi Necla Ergün, Belediye Başkan Yardımcısı Nevin Çalışkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nejat Yayla, meclis üyeleri ve çok sayıda engelli aileleri katıldı.

Gösteri maçının ardından oyunculara çeşitli hediyeler verilirken, Beykoz Belediyesi Spor Kulübü Derneği tarafından yöresel halk oyunları oynandı.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Engellinin Engelinin Fiziki Olmadığının Farkına Varılması Gerek....

Bunun da Böyle Etkinliklerle Gösterilmesi Güzel....

Teşekkürler Abicim Paylaşımın için...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this