Engelliler Genel Bölüm

Forums

 1. Gündem

  Engelliler ve engelliliği ilgilendiren konular hakkında, gündemin oluştuğu bölümdür.Yasal düzenlemelerde olmak üzere, karşılaşılan her türlü sorunun çözümüne yönelik olarak attığımız adımları buradan takip edebilir ve mücadeleye destek verebilirsiniz.

  237
  posts
 2. Ayrımcılıkla Mücadele, İnsan, Toplum

  Ayrımcılıkla Mücadele, İnsan, Toplum, Bugün-Yarın SADECE VE SADECE engellilerle ilgili sosyal politikalar, toplumsal yaklaşımlar, hükümet politikaları, dünya politikaları; ve insana/doğaya dair her konuda buraya yazabilirsiniz.

  473
  posts
 3. Yaşama Dair Anı ve Duygularımız

  Yaşayıp unutamadığınız ve paylaşmak istediğiniz anı, düşünce ve duygularınızı buraya yazabilirsiniz.

  106
  posts
 4. 269
  posts
 5. 167
  posts
 6. Bilgi Bankası

  Haklarımız, Engelliler için çıkarılmış gerekli yönetmelik, tüzük ve mevzuatları; bulabileceğiniz gibi, haklarımız ve ilgili konularda Sorularınızı bu bölümde iletebilirsiniz...

  401
  posts
 7. Hukuksal Konular

  Sakatlıkla ilgili yada ilgisiz mahkeme süreçleri, mahkeme kararları ve benzeri tüm hukuki soruları ve bilgileri yazabilirsiniz.

  9
  posts
 8. Engellilerle İlgili Ürünler Hakkında Bilgi

  Engellilerle ilgili hertürlü ürün (tekerlekli sandalye, işitme cihazı, baston, protez, asansör, rampa, nakil sistemleri vs.) hakkındaki bilgileri burada paylaşabilirsiniz.

  503
  posts
 9. Özel Donanımlı Oto, H Sınıfı Ehliyet Bilgi

  Engellilerin kullanabildiği ve bazı vergilerde indirimlerin söz konusu olduğu otomobiller ve diğer motorlu araçlar ile, H sınıfı ehliyet, Otopark vs. hakkında, her türlü bilginizi ve sorularınızı burada paylaşabilirsiniz.

  147
  posts
 10. 141
  posts
 11. Engelsiz Mekan Önerileri - Engelleyici Mekan Eleştirileri

  Herkes için uygun (yani sakatlara engel olmayan) mekan önerilerinizi ve engelleyici düzenlemeler içeren mekanlarla ilgili şikayetlerinizi buraya yazabilirsiniz. Kafeterya, lokanta, pastane, alışveriş merkezi, sinema...

  28
  posts
 12. Diğer Engel Grupları

  Tüm Engel Grupları Bu Bölümde Katagorilenmiştir.Kendi Engel Gruplarınız Hakkında Herşeye Ulaşabilirsiniz ve Aynı kaderi paylaşan Arkadaşlar ile Görüşebilirsiniz..

  194
  posts
 13. İlanlar..

  Engellilerin istihdamına yönelik, eleman alımı duyurularının yapıldığı ve ikinci el eşya alım satımıyla ilgili duyuruların bulunduğu. Engellilerin işine yarayacak ürünlerin (medikal...vs) tanıtımlarının yapıldığı bölümümüz.

  95
  posts
 14. Off Topic- Serbest Bölüm

  Yukarıdaki forumlarlara uymayan konuları burdan paylaşabiliriz.

  176
  posts