barıscan

[Soru] Karıncalar Ayağı Neden Isırır ?

4 posts in this topic

arkadaşlar ben c 5 aısya hastasıyım belki ilginc bir konu ama merak ettim bir fikri olan varsa yazan olursa sevinirim bizim evimiz 3 katta bir kac haftadır yatıgım yerde degişik önlemler almamıza karşın sarı karıncalar bir yolunu bulup gelip ayak parmaklarımı ve aralarını ısırıyorlar ayaklarımda refleks olarak kasılıyor

sevgili arkadaşım bende t11-t12,omurilik felçliyim.aynı senin başına gelen benimde başıma geldi.hemde bir sefer değil çok kez yaşadım bunu. sadece parmakları değil,ayak,diz ve baldırı ısırdılar.mutlaka bir keramet vardır.

Karınca ve türlerinin hiç biri zehirli değildir. Beslenmesinde kesinlikle insan ve hayvan kanını kullanmaz. Bu bakımdan karıncalar insanlara saldırmazlar ve ısırıp zehirlemezler. Bazen aç kaldıklarında insan vücudu üzerinde bulunduğunda beslenmek için insanı dişleyebilirler.

Bacaklar ayaklar hareketsiz canlı et gibi, karıncalarda acıkmış yemek mi diye kontrol ediyor sanırım :)

aclıktan olabilir bende düşünndüm ama hareketsizliktense başka yerleri okadar ısırmıyorlar bazen onlarcası ayaklarımı basıyor öldürmeyede kıyamıyorum