CanBy

İstanbul/Ümraniye TÜRKİYE'de Bir İlk Olan Elektronik Otopark...

Bu konuda 9 ileti var

63801111727394256370644.jpg

Ümraniye Tepeüstündeki İKEA-REAL-MEYDAN üçgenindeki kapalı otoparkta TÜRKİYEDE bir İLK olan Elektronik otopark alanı bulunmaktadır.

Bu sistemde, Meydan... Devamı’ın engelli müşterileri bir sefere mahsus Alışveriş Merkezi Müdürlüğü’ne başvuracaklar ve bir müşteri tanıtım formu dolduracaklar. Yönetim tarafından sisteme tanıtılan cep telefonu numaraları sayesinde ise, engelli müşteriler cihazın üstünde yazan cep telefonuna çevirerek cihazı kendileri açabilecekler ve araçlarını Meydan’ın özel ve konforlu otoparkında diledikleri kadar ve ücretsiz olarak park edebilecekler. Başka hiç kimseye ihtiyaç duymadan, büyük bir kolaylıkla aracını park eden müşteri, otoparktan ayrıldıktan sonra sistem kapanacak ve sistem yeni gelecek olan müşteri için hazır bekleyecek. Cep telefonu olmayanlara ise ücretsiz kumanda temin edilebilecek.

Alıntıdır. Paylaşmak istedim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Süper ya keşke bunu bütün otoparklara yaysalar ben cok şikayetciyim bu konuda bir yere gidiyorum kendime özel olan yere park edemiyorum hatta bizlere ayrılmıs yere park eden kişi görürsemde plakanızdaki engelli amblemi göremedim diye tepki veriyorum.. diğer yerlerede park edince yanına park ediyorlar bu sefer binemiyorum o kişi gelip arabasını alana kadar beklemek zorunda kalıyorum.. inş bu diğer kurumlara kuruluslara örnek olurda aynı uygulamayı yaparlar....

Paylaşım için tşkler...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Teknolojinin olanakları kullanılarak, engelli oto park yerlerinin ihlalinin önüne geçmek için çok iyi bir çözüm bulunmuş..Örnek alınması ..Ülke genelinde uygulanmasını dilerim..

Sağlıklı kişilerin engellilere saygı göstermelerini beklemek anlayışına katkısı için...

Karşılıklı saygı ile engelleri aşalım...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sayın can bey

Emeğine sağlık....teşekkürler....

Çok güzel haber ve inşallah bu uygulama bir yerde değil bin yerde uygulanır....

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Güzel bir uygulama en azından bazı gören körlerin engellilerin yerlerini işgal etmesini engelleyecek...

inşallah daha yaygın bir şekilde uygulanır...

teşekkürler paylaşımın için can...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap