Sumeye

Dişci korkusuna çare bulundu

Bu konuda 3 ileti var

46561.jpgDişçi korkusuna çare bulundu12 Haziran 200Sırf korkudan dolayı birçok insan diş hekimine gidemiyor. İşte bu korkuyu atlatmanın bir yolu bulundu.Diş hekiminden çok korkanlarla normal yollarla tedavisi yapılamayan engelli hastalar genel anestezi veya yarım bilinç kaybı kullanılarak tedavi edilebiliyor.

Sağlık Bakanlığı'nın Tepebaşı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde hastalar diş hekimi korkusu yaşamadan tedavi olabilecek.

Diş tedavisinden aşırı korkan veya normal yollarla tedavisi yapılamayan engelli hastalar,merkezde genel anestezi veya yarım bilinç kaybı uygulanarak tedavi edilebilecek.

Engelli hastaların ağız ve diş tedavileri yapılırken büyük zorluklarla karşılaşılabildiğini, ani baş hareketi ya da reflekslerin istenmeyen sonuçlar doğurabildiğini ifade eden Tepebaşı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Murat Yılmaz, ''Merkezimizde diş hekiminden aşırı korkanlarla normal yollarla tedavisi yapılamayan engelli hastalarımız genel anestezi veya sedasyon (yarım bilinç kaybı) uygulanarak tedavi edilebilecek'' dedi.

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Teşekkürler Ablacım Paylaştığın Bilgi İçin Dişçiden Korkmyorum Ama Benim Dişlerin Bakımı Yapılacak Ama Bir türlü Fırsat olmadı Bakalım Ne Zaman Başlayacağız....

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.


Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.


Giriş Yap