CanBy

[Soru] Kök Hücre Hakkında Düşünceleriniz

6 posts in this topic

Merhaba Arkadaşlar,

Bildiğiniz gibi Omurilik felcinin, şu anda rehabilitasyon haricinde geçerli bir tedavisi yok fakat son yıllardaki en umut vaadedici tedavi yöntemi olacak olan kök hücre tedavisi hakkında düşüncelerinizi bilmek istiyorum.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aslında Kök Hücre çok güzel umutlar veriyor ve hepimizin umudu ama bir haber çıkıyor hepimiz çok seviniyoruz tamam işte bu kurtulduk diyoruz sonra haberde umutlarda yok oluyor.

Acaba kandırılıyor muyuz yoksa birileri bu Kök Hücre olayına karşı mı anlamadığım nokta bu.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merhaba arkadaşlar, kök hücre hepimizin ortak umudu, çevremdeki insanlar kök hücre ile ilgili bir haber gördülermi hemen beni ararlar, falan kanalda izle..... inanın hiç bakmak istemiyorum, çünkü medyamız pireyi deve yapmayı seviyor. Bu haberlerle birçok kişinin ümitlenip sonra ümitlerinin kırılacağını düşünmüyorlar, önemli olan reyting. Ankara Araştırma hast.de resmi olarak insanlar üzerinde kök hücre tedavisi denemelerine başlandığını biliyorsunuzdur , ilk on gönüllü hasta ile başlanmış , şimdi hasta sayısının arttırılacağını duydum. Beni daha önce ameliyat yapan doktorda bu hastanede çalışıyor, onu aradım, mümkünse bende gönüllü olarak bu deneme tedavilerine katılmak istiyorum, dedim. Doktor konuyu takip ettiğini, henüz kaydadeğer bir gelişmenin olmadığını, beklememin daha uygun olacağını , söyledi.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Şuanda kayde deyer hiç bir gelişme yok belki gerçekten engeleniyor destek verilmiyor ama bir gerçek varki medayın boş abartısı yüzün den hepimizin umutları kırık 8 yıldır aynı laf söyleniyor bir gelişmede yok ben umudumu kestim belki 25. 30 yıl sonra ozamana kadarda kim ölecek kim kalacak

En iyisi hayatı böyle kabul edip böyle yaşamak hepimize Allah şifalar versin Allah sabırlar versin inşallah

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

kök hücre konusunu ben 6 yılldır takip ediyorum omurilik yaralanmlarını özellikle ama somut bir gelişme yok hem ülkemizde hemde dünyada ülkemizde yapıldı herkes de biliyor bunu ama onlar genelde erken dönem vakalardı bir takım iyleşmlerde oldu ama bu iyleşmler kök hücre denmi yoksa ilk 2 yıl içinde olan olağan iyleşmelerdenmi belli değil amerikada geron firmasının ve ülkemizde ankara tıp ın geç dönem insan vakalarında yapacağı denemelerden sonra herkes de net fikir oluşur bence 2 yıl sonra netleşmeye başlar kök hücre konusu..

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kök hücre tedavisini medya bize o kadar süslü tanıttı ki herkes hemen çıkacak, bizde tedavi olup yürüyeceğiz gözüyle bakmaya başladı. Yeni çıkan bir ilaç bile 10 yıl sonra piyasaya sürülürken, Erkenden çıkacak diye ümit ederken ümitlerimiz umuda dönüştü.

Ama gerek kök hücre gerekse diğer yöntemler belli zaman çıkacaktır.

Tedaviyi bekleyip hayatın gerisinde kalmak yerine, Hayatın içerisinde olup yaşamaya bakmak lazım.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now