Sumeye

Hasta Eşler Terkediliyor

Bu konuda 6 ileti var

spacer.gif

spacer.gif

ABD'de yapılan bir araştırmada, erkeklerin ağır hasta olan eşlerini terk etme olasılıklarının kadınlara göre 7 kat fazla olduğu ortaya çıktı.

Daily Mail'in haberine göre, araştırmada, 500'ün üzerinde evli çiftin kanser veya MS gibi hayatı tehdit eden bir hastalık sürecindeki durumuna bakıldı.

Bu süreçte, hasta kadın olduğunda evliliğin sona erme olasılığının daha fazla olduğu tespit edildi. Çiftlerden birinin MS hastası olduğu 23 boşanmadan 22'sinde hastanın kadın olduğu belirlendi.

Evlilikleri sona ermiş 23 beyin tümörü hastasından 18'inin kadın olduğunun saptandığı araştırmada, diğer kanser türlerinin olduğu 14 boşanan çiftten hasta olanın 13'nün de kadın olduğu görüldü.

Washington Üniversitesinde yapılan araştırma sonucunda, kadının hasta olduğu evliliklerin yüzde 21'inin, erkeğin hasta olduğu evliliklerin ise sadece yüzde 3'ünün sona erdiği anlaşıldı.

Araştırmada ayrıca, biten bir ilişkinin sağlık üzerindeki olumsuz etkisi de belirlendi. Eşinden ayrılmış hastaların daha çok hastanede kaldığı, daha fazla anti depresan kullandığı ve radyoterapi türünden zahmetli tedavi süreçlerini tamamlama ihtimallerinin daha az olduğu belirlendi.

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bana göre nedeni su hastalık denemini atlatmak için sabır gerekli ve hasta bakmak işi sabır işidir erkeklerde sabır denilen bir sey olmadı için.. bu sonuclar doğal ..

paylasım için tşkler..

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

[ben omurlilik amalıyatı sonrası felc kaldım ve eşim beni sen felc kaldın ben sana bakamam dıye benı terk etttı buna nedersiniz acaba

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

benimde hastane arkadaşlarımdan iki tanesinin hanımı bıraktı gitti.

üstelik ikisininde çocukları vardı.

bu araştırmaya göre erkekler daha fazla terkediyor diyor ama bizim ülkemizde aynı durum söz konusu değil gibi gözüküyor.

hasta bakmak gerçekten zor bir iş, ama Allah korkusu olan böyle bir durumda terk edip gitmez diye düşünüyorum...

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.


Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.


Giriş Yap