Sumeye

Robot Kollar Ve Bacaklar Yolda!

Bu konuda 1 ileti var

ironman-suit-21306603434.jpgRobot kollar ve bacaklar yolda!

29 Mayıs 2011

Bilgisayar oyunları bir bir gerçek oluyor ve mümkün değil gibi görünen şeyler, hayat buluyor. Karşınızda teknolojinin son bombası. Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Almanya'nın Bochum şehrinde bir fuarda, son derece çarpıcı bir ürün tanıtıldı. Cyberdyne isimli firmadan gelen habere göre Hybrid Assistive Limb (Melez Yardımcı Uzuv) adı verilen robotik uzuvlar sayesinde pek çok olanaksız şey gerçekleşebilecek. Bunların arasında belki de en önemlisi uzuvlarını kaybeden engellilerin, hayat kalitelerini geri almaları olacak. Oluşumlar bu kadarla da sınırlı kalmayacak: Cyberdyne'ın geliştirdiği robot kollarla, insanlar müthiş ağırlıkları kaldırabilecek.

Oyunlar Gerçek Olursa

Görünüşe göre, bilgisayar oyunlarının gerçeklikle kavuştuğu bir çağa ilerliyoruz. Japonya Tsukuba Üniversitesi profesörlerinden Yoshiyuki Sankai ve ekip arkadaşlarının ürettiği robot parçalar, çanta biçimindeki bir güç kaynağından ve bilgisayar sisteminden oluşacak. Uzvu takan kişi hareket etmeye karar verdiğinde, beyin gerekli kaslara sinyal yollayacak. Sinyal, sensörlerle algılanacak. Böylece kullanıcılar, sisteme hükmedebilecek.

www.ihlassondakika.com

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.


Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.


Giriş Yap