Sumeye

Tanrıkulu: Akdağ Engellilerden Özür Dilesin

6 posts in this topic

Tanrıkulu: Akdağ engellilerden özür dilesin 16 Mayı 2011 Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın Batman’da görme engelli geçici işçiyle olan diyaloğuyla ilgili olarak CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, bakanın özür dilemesini istedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, ”Sağlık Bakanı olan Recep Akdağ’ın engellilere bakışı onun zihin dünyasındaki engelleri göstermektedir. Sağlık Bakanı ve AKP, bütün engelli yurttaşlarımızdan özür dilemelidir” değerlendirmesinde bulundu.

Tanrıkulu, yaptığı yazılı açıklamada, Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın Batman’da görme engelli geçici işçi Nurullah Mehmetoğlu’nun sorunlarını anlatması üzerine ”Gözlerin görmediği halde sana iş vermişiz, daha ne yapalım?” şeklinde cevap verdiğini ifade etti.

Sezgin Tanrıkulu, açılamasında şu ifadelere yer verdi:

”Engelli bir yurttaşımız, geçinemediğini ve taşeronun elinden kurtulmak istediğini söylüyor. Bunun üzerin Sağlık Bakanı çok büyük lütuf yapmış gibi vatandaşımızın engelli olduğu halde çalışmasını nimet gibi göstererek vatandaşımızı susturuyor. Hem bir akademisyen hem de Sağlık Bakanı olan Recep Akdağ’ın engellilere bakışı, onun zihin dünyasındaki engelleri ortaya çıkarmıştır. Türkiye açısından asıl sorun AKP zihin dünyasındaki engeller, önyargılar ve çelişkilerdir. Engelli yurttaşımız Nurullah Mehmetoğlu sorduğu soruyla asıl kimlerin engelli olduğunun ortaya çıkmasına yardımcı olmuştur.

Sağlık Bakanı olan Recep Akdağ’ın engellilere bakışı, onun zihin dünyasındaki engelleri göstermektedir. Sağlık Bakanı ve AKP, bütün engelli yurttaşlarımızdan özür dilemelidir. Çünkü bu durum, AKP’nin engellilere nasıl baktığını ortaya koymaktadır. AKP engellilere ‘sakat’ ve ‘eksik’ insan muamelesi yapmaktadır ama asıl sakatlık bu zihniyetin kendisindedir.”

Tanrıkulu, CHP iktidarında tüm kamuda çalışanları taşeronun elinden kurtaracaklarını, bütün engellilerin eşit muamele göreceklerini ifade etti.

Engelihaberi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Her ne sebeble söylenirse söylensin hiç kabul edilecek cinsten sözler değildi. HERKES AYAĞINI DENK ALMALI AĞZINDAN ÇIKANA DİKKAT ETMELİ..

PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER SÜMEYYE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

çok ayıp etti bakan halbuki benim icriatlarıyla çalışkanlığıyla en beğendiğim kabine üyülerinden biriydi çok ama çok şaşırtdı beni

sayın bakan unutmamalıki onu bu görevlere getiren bakan statüsü kazandıran o azarladığı fırçaladığı bu milletin kendisidir ve kamu vicdanı çok büyük bir yara almıştır bu olaydan sonra

bu işin imi cimi yok bakan hatasını kabul edip özür dilemeli bir an önce..

Share this post


Link to post
Share on other sites

''Dervişin fikri neyse zikride odur''...Özür dilese ne,dilemese ne farkeder.Bakış açısı ortada....Özel şirketde asgari ücretle çalışan birine bu halinle sana iş vermişiz diyebiliyor.Sanki işveren şirketin sahibiymiş gibi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

O Yaptığını REKLAM filmlerine koysalar daha iyi olur. Engelli ya aciz ya iş yapamaz ya, İş vermiş sadaka vermiş ya, Körsün iş vermişim daha ne istiyorsun.

Sanki kendi cebinden vermiş maaşını, Koltuğa çok alışmışlar..

Yazık.. Yazık..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now