yarali kalp

Erdemir 75 Engelli Vatandaşı İşe Alacak

3 posts in this topic

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikalarının (ERDEMİR) boş olan 75 engelli kadrosuna işçi alacağını açıklaması, engelli vatandaşlara büyük bir sevinç yaşattı...

ZONGULDAK (CİHAN) - Ereğli Demir ve Çelik Fabrikalarının (ERDEMİR) boş olan 75 engelli kadrosuna işçi alacağını açıklaması, engelli vatandaşlara büyük bir sevinç yaşattı. Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk, yaptığı açıklama ile Erdemir yönetimine teşekkür etti.

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikalarından yapılan açıklama ile işe alınacak engelli sayısının 75 olduğunun belirtilmesinin ardından iş bekleyen engellilere bu haber büyük umut oldu. Endüstri Meslek Lisesi, elektrik, elektronik, bilgisayar, metal,
motor
, döküm, makine, tesviye bölümleri ile Yüksek Okul mezunlarından 30 yaşını geçmemiş engellileri işe alacak olan
kuruluş
, konu ile ilgili çalışmalarına başladı.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Ereğli Fiziksel engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk, bu haber ile büyük bir mutluluk yaşadıklarını söyledi. Şentürk açıklamasında "Erdemir'in boş olan 75 engelli kadrosu için Endüstri Meslek Lisesi, elektrik, elektronik, bilgisayar, metal, motor, döküm, makine, tesviye bölümleri ile Yüksek Okul mezunlarından 30 yaşını geçmemiş engellileri işe alacağını açıklamasını Ereğli'de yaşayan engelliler olarak sevinçle öğrenmiş bulunmaktayız. Erdemir'in almış olduğu bu kararın Ereğli'ye sırtını döndü diyenlere iyi bir cevap olacağı kanaatindeyiz.

Kuruluşundan bugüne her zaman engellilerin yanında olan ve çalışmalarımıza
destek
veren Erdemir'e bu vesileyle bir kere daha teşekkür ediyoruz. Son olarak Erdemir' den engelli alımında önceliği bölgemizde yaşayan engelli gençlerimize tanımasını istiyoruz. Bu derneğimiz ve bölgemizde yaşayan tüm engelli ailelerinin ortak arzusudur." dedi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bu davranışından dolayı Erdemiri kutluyorum..Ama 30 yaş sınırı biraz sorun olabilir diye düşünüyorum. Umarım bu tür uygulamalar bütün yurda yayılır ve bir nebzede olsa özürlü vatandaşlara çare olur...TEŞEKKÜRLER ERDEMİR.

BİLGİ VE PAYLAŞIM İÇİN SAĞOL ZÜLEYHA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O bölgede ki engelliler için sevindirici bir haber Erdemir'e sonsuz teşekkürler.

Haber için teşekkürler canım.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now