Sumeye

Kestane İle Gelen Sağlık

Bu konuda 6 ileti var

Kestane ile gelen sağlık

Vitamin zenginliği sayesinde beslenmede önemli rol oynuyor.

575061_detay.jpg?1290765549

Kestanenin, içerdiği besin öğeleri ve vitamin zenginliği nedeniyle beslenme diyetlerinde önemli yer tuttuğu, birçok hastalığa iyi geldiği, ancak Türkiye’de yeterince tüketilmediği açıklandı

KESTANE:
Besleyici
ve kalori değeri yüksek bir
besin
olan kestane B1, B2 ve C vitaminleri açısından oldukça zengindir. Kestanede bol miktarda yağ ve protein bulunmaktadır. Ayrıca potasyum, fosfor, magnezyum, klor, kalsiyum, demir, sodyum minerallerini de içermektedir.

Kestanenin Faydaları:
Vücuda kuvvet ve enerji verir. Cinsel gücü arttırır. Bedensel ve zihinsel yorgunluğu giderir. Hastaların iyileşmelerini hızlandırır. Kandaki kolesterol oranını düşürür. Kan dolaşımını düzenler ve hızlandırır. Varis ve basur şikâyetlerini azaltır. Karaciğere ve mideye de faydalıdır. İshali keser.

Kestane Nasıl Kullanılır?
Kestane taze olarak yenebileceği gibi haşlanarak ve kebap yapılarak da yenebilir. Ayrıca kestanenin kabuğu ve ağacını kabuk ve yaprakları da kullanılır. Kestanenin kabukları haşlanıp suyu içilirse sinirleri yatıştırır ve ateşi düşürür. Bütün bu yararları yanında kestane, yüksek tansiyon ve damar sertliği şikâyeti olanlara ve şeker hastalarına tavsiye edilmez.

HABER 7

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kestanenin bukadar faydalı oldugunu bilmiyodum bu haberi okuyana kadar ben hiç sevmem hiç yemem ama artık yemeye çalışacam

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.


Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.


Giriş Yap