Berrin

Felçliye Mucize İlaç Yolda

Önerilen İletiler

fft2mm112718.jpg

Amerika'daki California Üniversitesi tıp tarihine geçecek bir ilaç geliştiriyor.

Büyüme hormonu olarak bilinen ‘TGF Alfa’ adlı proteininden oluşan ilaç, dokuları yenileyerek felçlilerin yeniden hareket etmesini sağlayacak. Uzmanlar “Tıpta çığır açacak ilacın çalışmaları bitmek üzere” dedi.

teşekküller sevindirici haber

bu ilaç la ilgili daha detaylı bilgisi olanlar varsa lütfen paylaşsın

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çığır açması gereken bir ilaç olması gerekirken çok basit bir haber olmuş. İnternette de çok bir bilgi yok .. Hayırlısı diyelim .. Umarum faydalı bir ilaç dır...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Gerçekten çok büyük bir haber inşallah gerçektir inşallah devamı gelir hakımıza hayırlısı olsun inşallah haber için teş Berrin

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

fft2mm112718.jpg

Amerika'daki California Üniversitesi tıp tarihine geçecek bir ilaç geliştiriyor.

Büyüme hormonu olarak bilinen ‘TGF Alfa’ adlı proteininden oluşan ilaç, dokuları yenileyerek felçlilerin yeniden hareket etmesini sağlayacak. Uzmanlar “Tıpta çığır açacak ilacın çalışmaları bitmek üzere” dedi.

fakirin etmeği umut..

buda öyle olmasın

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Tıpta müthiş buluş

Bilim adamları, beyin hücrelerinin yenilenmesinin mümkün olmaması nedeniyle beyin ve omurilik hasarlarında karşılaşılan çaresizliği giderecek bir yol buldu.

Boston Çocuk Hastanesi doktoru Jigang He, fare beyninde hasar görmüş olan sinir hücrelerinin kendilerini yeniden üretmesini sağlayan yönteme imza attı. Doktor Jiang'in bu çalışmayla ilgili kaleme aldığı makalesi, önde gelen bilim dergilerinden Science'da yayımlandı.

Çalışma sırasında, sinir hücresinin gelişmesini engelleyen bir protein bloke edildi ve bunun, hasarlı ''optik sinirlerin'' yerine yeni hücrelerin gelişmesini teşvik ettiği belirlendi.

Kol ve bacaklardaki sinir lifleri tahrip olduktan sonra kendisini yenileyebildiği halde, beyin ve omurilikteki sinir hücreleri bunu başaramıyor. Çalışmaya katılan, Genentech Inc. firmasından ilaç ve biyoteknolojiden sorumlu başkan yardımcısı Marc Tessier-Lavigne de açıklamasında, ''omurilik zedelenmelerinde hasta genellikle iyileşemiyor'' derken, bu çalışmanın hedefinin, bunun nedenini ortaya koymak olduğunu belirtti.

Çalışma sırasında, PTEN ve TSC1 adlı proteinler bloke edildi ve söz konusu hücrelerin (axon) hızla kendini yenilediği görüldü.

Verilen bilgiye göre ekip, şimdi bu proteinleri bloke edecek bir ilaç üretmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

ben bu haberi yaklaşık 1.5 sene önce okumuştum,belki bu haber ile ilgili olabilir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ALLAH rızası icin bu mucize ilac hakkında bilgisi olan varsa yazsın lutfen

ne zaman cıkacak omur ilik felci icin ne kadar ise yarar gibi

lutfen

merhabalar tgf alpha 5 doktorun bir çalışması doktorlardan 1 tanesi türk çalıma çok yeni olduğu için zaman gerekiyor ancak türkiyede kronik fazda olan hastalar için yeni bir kök hücre transplantasyonu tedavisi 3/6 ay arasında başlayacak şu an labaratuvar kuruluyor sonra ruhsatlandırma çalışması olacak inşallah hayırlısı olur bu çalışmanın içersinde tgf alpha çalışmasını yürüten türk dr var herkese iyi akşamlar

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hepsi çok çok güzel haber ve bilgiler inş en kısa zamanda üretimine başlanırda herkez yararlanır bana biraz zor gibi geliyor ama yinede fakirin ekmeği umut deyip bekleyelim..

merhabalar tıpta son zamanlarda omurilik felçlileri ile ilgili umut verici gelişmeler var tgf alpha bunlardan biri yalnız zamana ihtiyaç var,ancak türkiyede çok kısa bir zaman içersinde bir kök hücre laboratuvarı kurulacak kronik fazdaki hastalar için de denemeye değer bir çalışma şu anda yapılan çalışmaların sonuçları gizli tutuluyor ama sonuçlar kötü olsaydı kronik fazdaki hastalar için bu laboratuvar kurulmazdı bu durumdaki arkadaşların düzenli bir şekilde fizyoterapi yatırmaları umutlarını asla kaybetmemelerini diliyorum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Harika bir haber. İnşaAllah bizlere faydası olur. İnternette araştırdım birşey bulamadım. Projede yer alan doktorlardan birinin adını bilen var mı?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap